צרו קשר בכול עניין, ונשתדל לעזור!

פרטי קשר - ד"ר ויטמין

תוספי תזונה מהיצרן לצרכן!

רח' שירת הזמיר 9 הרצליה

הגעה בתאום מראש בבקשה

hello@drvitamin.co.il

ניתן ליצור איתנו קשר בכול עניין ואנחנו מבטיחים לעשות את המיטב כדי לעזור!

שתפו אודותנו:

שאלות נפוצות

דוקטור ויטמין זאת לא סתם עוד חנות תוספי תזונה סטנדרטית. ההיפך מכך… שמנו לעצמנו למטרה לספק את התוספים האיכותיים ביותר בישראל, ולעתים אף בעולם! איך עושים את זה?

הכול מתחיל במחקר ופיתוח של פורמולות איכותיות: למידת המדע הקיים. הבנה איזה רכיבים לקחת זה עם זה ואיזה להפריד, איזה רכיבים משפרי ספגיה ואילו דווקא מתנגשים או אף גוררים תופעות לוואי. לצורך כך אנו מתייעצים בשוטף עם היוצעים שלנו – קבוצת מומחים שכוללת רופאים מומחים, נטורופתים, הומאופתים, תזונאית קלינית, אוסטאופת, מטפלת ברפואה סינית, ועוד.

בשלב השני, כשאנו כבר יודעים מהי הפרומולה לייצור, גילינו שחומרי הגלם בהם אנו חפצים, אינם קיימים בארץ. פנינו היו מופנות לייבוא חומרי הגלם. נדרשנו לחפש בכול העולם, מסין דרך אירופה ועד ארה"ב, חומרי גלם שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש. היה זה מרענן לגלות שגם בארצינו הקטנטונת מייצרים חומרי גלם. בעיקר מינרלים שמקורם בים המלח!

בתוך כך קיבלנו אישורים ממשרד הבריאות (שירות המזון הארצי) לכך שחומרי הגלם שאנו מייבאים עומדים בתקנים, כדי שנוכל לייבא אותם, ולימים להשתמש בהם לצורך ייצור תוספי תזונה שאנו מייצרים, תחת המותג VitaSol.

בשלב הבא של ייצור בפועל. חיפשנו מפעל שמסוגל לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שהצבנו. רוב המפעלים בארץ לא יכלו לספק מענה לדרישות הצבנו, למשל: ייצור תוספי תזונה בכמוסות ללא רכיבים לא-פעילים: ללא חומרים מונעי התגיישות, ללא חומרים משפרי תנועתיות, או חומרים משמרים או סינטטיים, או בכלל. ברוב המקומות כלל לא הבינו את הדרישות שלנו.

בתהליך הייצור נכנסו לפרטים הקטנים כדי להבטיח איכות מוצרים מעולה. למשל: את התוספים של דוקטור ויטמין בנוזל (כגון ויטמין K, ויטמין D, וכו'), אנו מייצרים בצנצנות זכוכית בלבד (ולא בצנצנות פלסטיק). כך אנו מייצרים תוספי תזונה ללא חומרים משמרים, ומבלי שהתוסף יתעפש, או יאבד מאיכויותיו.

כך בכול שלב בתהליך ייצור תוספי התזונה של דוקטור ויטמין: מאפיון הפורמולציה, דרך רכישת חומרי הגלם, ועד לעיצוב התווית, השקענו מחשבה, מחקר, ומשאבים רבים, כדי לייצר את המוצרים הכי איכותיים שניתן. נקודה. איכות ללא פשרות במלוא מובן המילה.

המוטו שלנו הוא לייצר את המוצרים שאנו רוצים לצרוך בעצמינו. את המוצרים שנרצה לתת לילדים ולהורים שלנו. וכעת, גם לכם – ברוכים הבאים למשפחת דוקטור ויטמין!

  1. האם התוסף נחקר קלינית? האם התוסף הספציפי הנ"ל, או הרכיבים הספציפיים שבתוכו  נחקרו קלינית ונמצאו יעילים? פעמים רבות נראה תוסף שמתרברב בסגולות של רכיביו כאשר הרכיבים כלל לא נחקרו ומדובר במרכיבים נחותים משמעותית מאלו שהשיגו את מטרותיהם במחקרים.
  2. רכיבים פעילים: האם הם איכותיים או לא? האם הספיגה שלהם טובה או להיפך – הם גוררים תופעות לוואי? האם הם שיטות הייצור שלהם מוכחות? מהי ארץ המוצא של הרכיבים, האם הם יוצרו בסין או יפן או הודו, ברזיל, ישראל או ארה"ב למשל?
  3. פרומולציה: האם הרכיבים פועלים בסינרגיה זה עם זה או ההיפך –  מתנגשים האחד עם השני?
  4. מינונים: האם המינונים בתוסף אפקטיביים? למשל: בתוסף של סידן נרצה מינון גבוהה של סידן, אך מינון קטן של מגנזיום. ללא מגנזיום הסידן לא ייספג ואף יזיק. אך מינון גבוהה של מגנזיום יפגע בספיגת הסידן.
  5. האם בתוסף יש רכיבים לא פעילים ואילו? לדאבונינו, ברוב התוספים ישנם רכיבים לא פעילים רבים. למעשה, בחלק ניכר מהתוספי התזונה, יותר מ- 90% זה חומרים לא פעילים, שאין להם כל תפקיד בריאותי אלא ההיפך מכך: תפקידם להוזיל את עלות הייצור. פעמים רבות החומרים הלא-פעילים סינטטיים, או עברו עיבוד, וחלקם אף מזיקים מאוד לבריאות.
  6. האם התוסף בכמוסה או טבליה או נוזל?  מעבר לכך שאנשים רבים מתלוננים על כך שקשה לבלוע טבליות, הן בדרך-כלל מחייבות שימוש בחומרים לא פעילים במהלך הייצור, כגון binders. חומרים אלו כאמור אינם תורמים לבריאותנו. למרות זאת, טבליות פופולריות מאוד בקרב היצרנים, מכיוון שהן מורידות את עלות הייצור. גם קפסולות אינן חפות מפשע, וישנן קפסולות "טבעוניות" שעשויות מחומרים שעברו מודיפיקציה-כימית, והם סינטטיים ואינם ידועים כבריאים.

לסיכום: תוסף תזונה איכותי הוא תוסף: שנחקר או שחומרי הגלם הספציפיים שבתוכו נחקרו ונמצאו כיעילים. על החומרים הפעילים להיות איכותיים, כאלו שנספגים היטב וגוררים פחות תופעות לוואי. בדרך כלל נרצה את אותו המינון והפורמולה בדיוק שנחקרו קלינית, אלא אם יש מאחורי התוסף הבנה מעמיקה של הפורמולציה הספציפית. תמיד עדיף תוסף ללא רכיבים לא-פעילים ולרבות נעדיף תוסף בקפסולות ולא טבליות.

ניקח למשל את סדרת המינרלים שבתוספי התזונה של דוקטור ויטמין, לשמל: אבץ, מגנזיום, ברזל, סידן, וכו':

מדובר במינרלים שיוצרו בשיטת ספיגה שנקראת ביסגליצינט (bisglycinate), בה כל מולקולה של המינרל נכרכה ביחד עם 2 מולקולות של גליצין, כגון: אבץ ביסגליצינט (Iron Bisglycinate), מגנזיום ביסגליצינט (Magnesium Bisglycinate), ברזל ביסגליצינט (Iron Bisglycinate / Ferrous), ועוד.

הבסיגליצינטים נחקרו קלינית, הם נספגים מעולה, גוררים פחות תופעות לוואי, עוברים את מחסום הדם מוח ויעילים לאין-שיעור בהשוואה למינרלים סטנדרטיים כגון מגנזיום אוקסיד, סידן קרבונאט, אבץ גלוקונאט, וכו'.

הויטמין K ו- D שאנו מייצרים בימים אלו טבעיים, בניגוד לרוב הארי של הויטמינים בשוק שהם סינטטיים! הויטמינים בתוך שמן זית כתית מעולה, טבעי, בכבישה קרה, אורגני! זאת לעומת רוב השמנים הנשאים בשוק שהם שמנים סינטטיים, מזוככים, באיכות נמוכה, שבדרך-כלל גם תורמים לעיפוש המהיר של המוצר.

מאחוריי כל תוסף ותוסף של דוקטור ויטמין עומדת מחשבה רבה, שמגובה בקיראת אינספור מחקרים, יעוץ עם פאנל מומחים, והרבה פעמים גם השקעה בייבוא חומרי גלם (ואישורם מול שירות המזון של משרד הבריאות). כל אלו השוקעו במטרה לייצר לראשונה בארץ (ולעתים אף בעולם) תוספי תזונה באיכות מעולה, שמציעים ספיגה ויעילות מעולות, תוך ומזעור תופעות לוואי.

ד"ר ויטמין היא חברה בע"מ, שפועלת בצמידות עם צוות יועצים שכולל אנשי בריאות ורפואה מערבית וטבעית, לרבות: רופאים מומחים, נטורופתים, הומאופת, דיאטנית קלינית ועוד.